SOFA- 27 i 28 marca 2015

„Pod koniec marca czekają Was 2 dni niezapomnianej zabawy! SOFA to festiwal łączący różne dziedziny sztuki, każdy znajdzie tu coś dla siebie. SOFA jest wspaniałą okazją do twórczego spędzenia weekendu, zapoznania się z kreatywnymi, obiecującymi amatorami wielu dziedzin sztuki. Dla młodych artystów będzie to okazja do zaprezentowania swoich zdolności i zmierzenia się z oceną profesjonalnego jury. ” -czytamy na stronie SOFY.

Czym jest SOFA?

Już  po raz szósty uczniowie Liceum Witkacego organizują w swojej szkole Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny. Przez te dwa dni Witkacy zamienia się w galerię sztuki, scenę taneczną, teatr i salę koncertową skupiając zainteresowanych sztuką młodych ludzi z różnych szkół. Festiwal to okazja aby poznać ciekawe osoby i po prostu dobrze się bawić.W tym roku ponad pięćdziesiątka młodych artystów uczestniczących w konkursie zaprezentujeswoje talenty w sekcjach: teatralnej, plastycznej, muzycznej, tanecznej i fotograficznej.Tegoroczną niespodzianką jest…  niecodzienna kawiarenka. Co to oznaczana? To najbardziej strzeżona tajemnica w całym Witkacym.

ATRAKCJE

Na uczestników konkursu czekają nie tylko komentarze i rady ze strony jury (specjalistów w swoich dziedzinach) ale również atrakcyjne nagrody. Między występami goście będą mogli wziąć udział w warsztatach Rock’n’Rolla i sitodruku. Dla tych którzy chcą się przede wszystkich rozerwać, wieczorem, po pokazach tanecznych odbędzie się potańcówka. Podczas tych dwóch dni SOFY pojawią się także goście specjalni.Festiwal uświetni występ teatralnygrupy improwizacyjnej „Słabo TO widzę” a na scenie muzycznej zobaczymy „Robodrom”.

Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny będzie wkrótce na stronie internetowej sofa.art.pl.

 

TEMAT FESTIWALU:

GUSŁA. To hasło ma być tegoroczną inspiracją dla uczestników imprezy. Organizatorzy zastrzegają jednak  „Temat narzuca klimat festiwalu, ale nie będzie ograniczać wyboru występujących u nas artystów(oczywiście mile widziane będzie odniesienie do przewodniego tematu SOFY).” .

KIEDY I GDZIE?

SOFA odbędzie się 27 i 28 marca w LXIV LO im. St. I. Witkiewicza, ul. Elbląska 51.

Dojazd:

tramwaje: 33,28,22,35,77

autobusy: 114,414, 186, 180, 103,122

 

Obecność obowiązkowa!

pu